IMKB : 1,18English
 
 
 
 
 
 
 

Yatırımcı İlişkileri

 
 

Son Durum İtibarıyla Yönetim Kurulu Üyeleri

Son Durum İtibarıyla Yönetim Kurulu Üyeleri

İnan Kıraç - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

İnan Kıraç, kariyerine 1961 senesinde Koç Grubu'na bağlı Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak başladı. 1966 yılında Fiat kamyonlarının ve midibüslerinin imalatçısı olan Otoyol'un genel müdürlüğüne atandı. 1970 yılında Türkiye'de üretilen Fiat marka otomobillerin pazarlama ve dağıtım şirketi Tofaş Oto Ticaret A.Ş.'nin genel müdürü oldu. Önce Koç Holding'in Tofaş'tan sorumlu başkan yardımcılığına, daha sonra Koç Holding A.Ş. otomotiv grubu başkanlığına atandı. 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding A.Ş. yürütme kurulu başkanı (CEO) olarak hizmet veren Kıraç, Türk otomotiv sanayinin gelişiminin her anına tanıklık etmiş, her ayrıntısına profesyonel yönetici olarak emek vermiş ve birçok dev fabrikaya imzasını atmıştır.

Giancarlo Boschetti - YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Makine mühendisliği ve ekonomi eğitimi alan Giancarlo Boschetti, 1964 yılında Fiat Grubu'nda iş hayatına atıldı. Boschetti, yaklaşık 40 yıl boyunca Fiat Grubu çatısı altında çeşitli görevler üstlendikten sonra 1991 - 2001 yılları arasında Iveco S.p.A.'nın global CEO'su, 2002 - 2003 yılları arasında ise Fiat Auto S.p.A.'nın global CEO'su olarak görev yaptı. Giancarlo Boschetti, uluslararası birçok şirkette yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Antonio Bene - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Makine mühendisliği eğitimi alan Antonio Bene, 1972 yılında Alfa Romeo S.p.A.'da iş hayatına başladı. Fiat Auto S.p.A.'da Mirafiori fabrika direktörü, platform direktörü ve endüstri direktörlüğü yaptı. Daha sonra Ferrari S.p.A'da endüstri genel müdürü olarak görev alan Bene, 1998 - 2002 yılları arasında Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'de fabrika müdürü; 2002 - 2004 yılları arasında Tofaş CEO'su ve 2002 - 2005 yılları arasında Fiat Auto S.p.A'da kıdemli başkan yardımcısı ve global üretim direktörü olarak görev yaptı. Antonio Bene, uluslararası ve yerli birçok şirkette yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.

İpek Kıraç - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

2002 yılında Koç Özel Lisesi’nden, 2007 yılında da Brown Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olan İpek Kıraç, aynı üniversitede Kamu Sağlığı alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olan İpek Kıraç, aynı zamanda Koç Özel Lisesi İcra Kurulu Üyeliği, Temel Ticaret ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Kök Ziraat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Kıraça Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, TEGEV Mütevelli Heyeti Üyeliği, Amerikan Hastanesi Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Zer Merkezi Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Moment Eğitim Araştırma Sağlık Hiz. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Sirmar Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Vaniköy Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Vaniköy Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık A.Ş. Şirket Müdürlüğü, Kepi Turizm Danışmanlık Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Kepi Gayrimenkul Danışmanlık ve Ticaret Ltd Şti Şirket Müdürlüğü ve Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İpek Kıraç, Mart 2012’den itibaren Kıraça Holding iştiraki olan Sirena Marine Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin CEO’su olarak görev almaktadır.

Nadir Özşahin - BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Nadir Özşahin, 1965 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. 1965 yılında Maliye Bakanlığı’nda hesap uzmanı olarak göreve başladı ve 1974 yılına kadar bu göreve devam etti. 1974 yılında özel sektöre geçti ve Koç Holding A.Ş.’de denetim ve mali grup koordinatörlüğü, başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. 2003 yılı sonunda emekli oldu. Nadir Özşahin; 2004 ve 2005 yıllarında yeminli mali müşavirlik, 2005-2008 yıllarında Döktaş Döküm Sanayi A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2000 yılından Şubat 2013’e kadar İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı mütevelli heyeti üyesi olarak görev alan Özşahin; 2008-2012 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendiği Ram Dış Ticaret A.Ş.’den 2012 Şubat ayında ayrıldı.

Mehmet Altan Sungar - BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Mehmet Altan Sungar, 1963 yılında İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenci iken Koç Holding şirketlerinden Royal Lastikler Tevzi A.Ş.’de stajyer olarak işe başladı. Aynı şirkette muhasebe departmanının yanısıra pazarlama departmanında bölge müdür yardımcısı ve Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde bölge müdürü olarak bayi teşkilatının kurulmasında görev aldı. 1975 yılında Otoyol Pazarlama şirketinin kuruluş aşamasında görev üstlenen Sungar aynı şirkette Pazarlama Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.1985 yılından 2001 yılına kadar Tofaş Grubu şirketlerinden İstanbul Oto A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Aynı dönemde İstanbul Ticaret Odası otomotiv meslek komitesi üyesi ve mahkemeler nezdinde bilirkişi olarak görev aldı. 2001 - 2004 yılları arasında Karsat A.Ş. şirketinde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Sungar; 2004 -2012 yılları arasında TURAVEL (Turizm, Eğitim ve Danışmanlık) şirketinde ortak ve danışman görevini üstlenmiştir.

Oğuz Nuri Babüroğlu - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Doç. Dr. Oğuz Nuri Babüroğlu, 1977 yılında Sussex Üniversitesi’nden mezun oldu. Ardından ilk yüksek lisans derecesini Lancester Üniversitesi’nde; Sosyal Sistem Bilimleri Doktorasını ise Pennsylvania University The Wharton School’da tamamladı. Profesyonel hayatına West Chester Üniversitesi (A.B.D.), Clarkson Üniversitesi (A.B.D.), INSEAD (Fransa), Work Research Institute (Norveç), Bilkent Üniversitesi (Türkiye) ve Norwegian University of Science and Technology EDWOR Programı’nda ögretim üyesi görevini üstlenen Babüroğlu, 1998 yılından itibaren Sabancı Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 1995 yılında Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı’nı kurmuş olup, Akıl Limanı Mindport Öğretim Hizmetleri’nin Kurucu Direktörü’dür. Doç. Dr. Babüroğlu, 2006 yılından itibaren ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de ve 2012 Nisan ayından itibaren Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Doç. Dr. Babüroğlu’nun uluslararası bilimsel dergi ve kitaplarda yayınları ile ortak yazarlığını üstlendiği “Educational Futures” adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Sadettin Sait BİNGÖL - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1962 Ankara doğumlu olan Sayın Bingöl, 1982 yılında Galatasaray Lisesi’nden, ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Son on yılda; Butem Mimarlık Mühendislik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Maryapı A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan S. Sait Bingöl, Kasım 2015 tarihinden itibaren Kıraça Holding A.Ş.’de Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir. S. Sait Bingöl, evli ve iki çocuk babasıdır.

Okan BAŞ - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans, Clemson Üniversitesi (ABD) Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sayın Baş, çalışma hayatına 1987 yılında TOFAŞ Bursa Fabrikası’nda Mühendislik Destek Departmanı’nda Makina Mühendisi olarak başlamış olup TOFAŞ bünyesinde 2016 Haziran ayına kadar farklı görevler üstlenmiştir.

1991-2002 yılları arasında TOFAŞ Bursa Fabrikası’nda Atölye Üretim Şefi, Motor Üretim Birimi Yöneticisi, Gövde Üretim Birimi Yöneticisi, Montaj Üretim Birimi Yöneticisi ve Doblo Ürün Sorumlusu olarak çalışmış olup 2002-2016 yılları arasında ise Tofaş Merkez Ofis İstanbul’da Satış Sonrası Direktörü, Mini Kargo Proje Sorumlusu, Satış Sonrası Yedek Parça Direktörü, FIAT İş Birimi Direktörü, Aegea Projesi ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmıştır.

Haberler
 
 
 
 
© 2011-2016   Gizlilik Bildirimi | Yasal Uyarı | Kullanım Koşulları | Bilgi Toplumu Hizmetleri