IMKB : English
 
 
 
 
 
 
 

Kurumsal

 
 

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

İnan Kıraç - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

İnan Kıraç, kariyerine 1961 senesinde Koç Grubu'na bağlı Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak başladı. 1966 yılında Fiat kamyonlarının ve midibüslerinin imalatçısı olan Otoyol'un genel müdürlüğüne atandı. 1970 yılında Türkiye'de üretilen Fiat marka otomobillerin pazarlama ve dağıtım şirketi Tofaş Oto Ticaret A.Ş.'nin genel müdürü oldu. Önce Koç Holding'in Tofaş'tan sorumlu başkan yardımcılığına, daha sonra Koç Holding A.Ş. otomotiv grubu başkanlığına atandı. 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding A.Ş. yürütme kurulu başkanı (CEO) olarak hizmet veren Kıraç, Türk otomotiv sanayinin gelişiminin her anına tanıklık etmiş, her ayrıntısına profesyonel yönetici olarak emek vermiş ve birçok dev fabrikaya imzasını atmıştır.

İnan Kıraç, Kıraça Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Karland Otomotiv Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kök Ziraat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sirena Marine Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kök Finansal Yatırımlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kök Enerji Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sirmar Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Silco S.A. Yönetim Kurulu Üyeliği, Karsan Otomotiv Sanayi Mamulleri Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Galatasaray Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mütevelli Kurulu Üyeliği, Adabey Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vaniköy Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vaniköy Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık A.Ş. Müdürler Kurulu Başkanlığı, Kepi Turizm Danışmanlık Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kepi Gayrimenkul Danışmanlık  ve Ticaret Ltd Şti Müdürler Kurulu Başkanlığı  gibi görevleri de yürütmektedir.

Giancarlo Boschetti - YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Makine mühendisliği ve ekonomi eğitimi alan Giancarlo Boschetti 1964 yılında Fiat Grubu'nda iş hayatına atıldı. Boschetti, yaklaşık 40 yıl boyunca Fiat Grubu çatısı altında çeşitli görevler üstlendikten sonra 1991-2001 yılları arasında Iveco S.p.A.'nın global CEO'su, 2002-2003 yılları arasında ise Fiat Auto S.p.A.'nın global CEO'su olarak görev yaptı. Giancarlo Boschetti, uluslararası birçok şirkette yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Giancarlo Boschetti, Diasorin S.p.A. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Finde S.p.A. Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevleri de yürütmektedir.

Okan Baş - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans, Clemson Üniversitesi (ABD) Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sayın Baş, çalışma hayatına 1987 yılında TOFAŞ Bursa Fabrikası’nda Mühendislik Destek Departmanı’nda Makina Mühendisi olarak başlamış olup TOFAŞ bünyesinde 2016 Haziran ayına kadar farklı görevler üstlenmiştir.

1991-2002 yılları arasında TOFAŞ Bursa Fabrikası’nda Atölye Üretim Şefi, Motor Üretim Birimi Yöneticisi, Gövde Üretim Birimi Yöneticisi, Montaj Üretim Birimi Yöneticisi ve Doblo Ürün Sorumlusu olarak çalışmış olup 2002-2016 yılları arasında ise Tofaş Merkez Ofis İstanbul’da Satış Sonrası Direktörü, Mini Kargo Proje Sorumlusu, Satış Sonrası Yedek Parça Direktörü, FIAT İş Birimi Direktörü, Aegea Projesi ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmıştır. Sayın Okan Baş, 1 Temmuz 2016 tarihinde Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. CEO'luğuna getirilmiştir ve aynı zamanda Karsan İç ve Dış Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Antonio Bene - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Makine mühendisliği eğitimi alan Antonio Bene, 1972 yılında Alfa Romeo S.p.A.'da iş hayatına başladı. Fiat Auto S.p.A.'da Mirafiori fabrika direktörü, platform direktörü ve endüstri direktörlüğü yaptı. Daha sonra Ferrari S.p.A'da endüstri genel müdürü olarak görev alan Bene, 1998-2002 yılları arasında Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.' de fabrika müdürlüğü ve 2002-2004 yılları arasında ise Tofaş CEO'su ve 2002-2005 yılları arasında Fiat Auto S.p.A'da kıdemli başkan yardımcısı ve global üretim direktörü olarak görev yaptı. Antonio Bene, halihazırda Karsan Europe S.r.l. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir.

Nadir Özşahin - BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Nadir Özşahin, 1965 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. 1965 yılında Maliye Bakanlığı’nda hesap uzmanı olarak göreve başladı ve 1974 yılına kadar bu göreve devam etti. 1974 yılında özel sektöre geçti ve Koç Holding A.Ş.’de denetim ve mali grup koordinatörlüğü, başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. 2003 yılı sonunda emekli oldu. Nadir Özşahin; 2004 ve 2005 yıllarında yeminli mali müşavirlik, 2005-2008 yıllarında Döktaş Döküm Sanayi A.Ş’de yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2000 yılından Şubat 2013’e kadar İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı mütevelli heyeti üyesi olarak görev alan Özşahin; 2008-2012 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendiği Ram Dış Ticaret A.Ş.’den 2012 Şubat ayında ayrıldı.

Mehmet Altan Sungar - BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Mehmet Altan Sungar, 1963 yılında İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenci iken Koç Holding şirketlerinden Royal Lastikler Tevzi A.Ş.’de stajyer olarak işe başladı. Aynı şirkette muhasebe departmanının yanısıra pazarlama departmanında bölge müdür yardımcısı ve Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde bölge müdürü olarak bayi teşkilatının kurulmasında görev aldı. 1975 yılında Otoyol Pazarlama şirketinin kuruluş aşamasında görev üstlenen Sungar aynı şirkette Pazarlama Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.1985 yılından 2001 yılına kadar Tofaş Grubu şirketlerinden İstanbul Oto A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Aynı dönemde İstanbul Ticaret Odası otomotiv meslek komitesi üyesi ve mahkemeler nezdinde bilirkişi olarak görev aldı. 2001 - 2004 yılları arasında Karsat A.Ş. şirketinde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Sungar; 2004 -2012 yılları arasında TURAVEL (Turizm, Eğitim ve Danışmanlık) şirketinde ortak ve danışman görevini üstlenmiştir.

Sadettin Sait Bingöl - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1962 Ankara doğumlu olan Sayın Bingöl, 1982 yılında Galatasaray Lisesi’nden, ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Son on yılda; Butem Mimarlık Mühendislik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Maryapı A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan S. Sait Bingöl, Kasım 2015 tarihinden itibaren Kıraça Holding A.Ş.’de Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir. S. Sait Bingöl, evli ve iki çocuk babasıdır. Sadettin Sait Bingöl, halihazırda Karsan İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir.

Fatma Füsun Akkal Bozok - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Fatma Füsun Akkal Bozok, akademik eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden doktora derecesi alarak tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra iş hayatına 1980’de Arthur Andersen Denetim Şirketi bünyesinde başlamıştır.1983’te Koç Grubu’na katılıp Holding içinde önce Denetim ve Mali Grup bölümünde Denetim Uzmanı ve Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1992’de atandığı Denetim ve Mali Grup Koordinatörü görevini 11 yıl boyunca sürdürmüştür. 2003–2006 tarihleri arasında Finansman Grubu Direktörlüğü yapan Akkal, Sabancı Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmakta olup, Eylül 2005 tarihinden bu yana Yapı Kredi Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Akkal, ayrıca Akis GYO’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Bizim Toptan Mağazaları A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Koç Finansal Hizmetler’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Osman İlkan Koyuncu – Yönetim Kurulu Üyesi

1984 İstanbul doğumlu olan Sayın Koyuncu, Galatasaray Lisesi’nin ardından Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yaklaşık 10 senedir İstanbul Barosu’na bağlı avukatlık yapan İlkan Koyuncu, ingilizce ve fransızca bilmekte, halihazırda Kıraça Holding A.Ş., Karsan İç ve Dış Ticaret A.Ş., Heksagon Global Enerji Kaynakları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Heksagon Katı Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Üyelikleri görevini yürütmektedir.

 

Haberler
 
 
 
 
© 2011-2018   Gizlilik Bildirimi | Yasal Uyarı | Kullanım Koşulları | Kişisel Verilerin Korunması | Bilgi Toplumu Hizmetleri