IMKB : English
 
 
 
 
 
 
 

Kurumsal

 
 

Hyundai Motor Company

Hyundai Motor Company

1967'de kurulan Hyundai Motor Company bugün otomotiv üretiminde Kore'nin tartışılmaz lideri, dünyanın ise önde gelen otomotiv üreticilerindendir.

Şirket 52 binden fazla personeli ile Hyundai Grubu'nun temel taşlarından birini teşkil etmektedir. Hyundai Motor Company'nin yılda 1.5 milyon adetlik üretim kapasitesine sahip Ulsan fabrikası, dünyanın kompleks halindeki en büyük otomotiv üretim tesisidir. 1995 yılında, yıllık 100 bin adet üretim kapasiteli ağır ticari araç fabrikası Jeonju, 1996 yılında ise yıllık 300 bin adet binek araç kapasiteli Assan fabrikası üretime geçmiştir. Talebin gelişimine paralel olarak Hyundai Motor Company Yulcheon'da yıllık 500 bin adet araç kapasiteli yeni bir fabrika kurmayı planlamaktadır. 1998 yılında Kia firmasının da satın alınması ile Hyundai, Kore otomotiv pazarının %70'inden fazlasını elinde bulundurmaktadır. 2012 yılında 7,1 milyon adet araç satışı gerçekleştiren Hyundai Motor Company, dünyanın 4. en büyük otomotiv üreticisi konumundadır.

Haberler
 
 
 
 
© 2011-2018   Gizlilik Bildirimi | Yasal Uyarı | Kullanım Koşulları | Kişisel Verilerin Korunması | Bilgi Toplumu Hizmetleri