IMKB : 2,02English
 
 
 
 
 
 
 

Kurumsal

 
 

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Yazısı

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Yazısı

Değerli Dostlarım,
40 yıllık iş tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki, genç Türkiye Cumhuriyeti dünyanın sanayi gelişimindeki yerini hızla almaktadır.

Türk insanının son dönemlerdeki aktif girişimciliği sayesinde yatırımlar gelişti ve özel sektör büyüdü. Burada, Türkiye'nin stratejik konumu ile genç ve dinamik toplumu büyük bir avantajdır.

Bundan böyle, yeni çağın gereklerine ayak uydururken dikkat edilmesi gerekenler, mükerrer yatırımlar yapmak yerine, özel sektör girişimcisinin eksik noktaları tespit ederek, tamamlayıcı yatırımlara yönelmesi ve kullanılacak teknolojilerin, gelişmiş, en son model olmasının yanısıra, Türkiye için doğru ve ülkemiz şartlarına özgü olmasıdır. Ayrıca, ana sanayinin kendini dış pazarlarda daha güçlü ve rekabete hazır hissetmesi, yan sanayinin güçlendirilmesine bağlıdır.

Kıraça Grubu, Karsan ile otomotiv sektöründe doğru model ve stratejiyi oluşturmuş ve hayata geçirmiştir. Yeni bir fason üretim modeli oluşturulmuş ve yatırımlar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanmıştır.

Dostum ve mesai arkadaşım Klod Nahum ile birlikte tecrübe ve birikimlerimizi genç arkadaşlarımıza ve ülkemize aktarma sorumluluğumuzla, otomotiv yan sanayiinde oluşturduğumuz modelleri diğer sektörlere de taşıyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Türkiye, coğrafi konumu, teknolojileri kullanım esnekliği, özel sektörünün girişimciliği, toplumunun genç ve dinamik özellikleri nedeniyle Avrupa ve dünya ülkeleri için önemli bir fırsattır.

Kıraça'daki genç arkadaşlarımla birlikte yaptığımız çalışmaların sonuçlarını izlerken, ülkemizin, önündeki fırsatları değerlendirebilmek için hazır olduğunu memnuniyetle görüyorum.

İnan KIRAÇ
Karsan A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

Haberler
 
 
 
 
© 2011-2018   Gizlilik Bildirimi | Yasal Uyarı | Kullanım Koşulları | Bilgi Toplumu Hizmetleri